JAKIE KREDKI KUPIĆ MAŁEMU DZIECKU?
Nauka rysowania jest jednym z naturalnych etapów w rozwoju każdego dziecka. Prędzej czy później maluch sięgnie po kredki, czy to w domu, czy w przedszkolu. Zajęcie to jest doskonałym ćwiczeniem motorycznym, które poszerza horyzonty wyobraźni, dlatego już z wyprzedzeniem warto skompletować artykuły rysunkowe. Od czego jednak zacząć? Czy każdy rodzaj kredek nadaje się dla małych dzieci? Sprawdź to w naszym artykule.
JAKIE KREDKI DLA ROCZNEGO DZIECKA?
Przygodę z rysowaniem możesz zacząć już, gdy dziecko ma około roku. Oczywiście jest to umowny wiek i dla każdego malca może być inny. Mniej więcej w tym okresie zainteresowanie kolorami jest największe, a sprawność związana z podnoszeniem i trzymaniem przedmiotów – wystarczająca.
Bezpieczne kredki dla rocznego dziecka nie powinny mieć ostrych zakończeń. Kredki muszą być za to grube, by maluch mógł je chwycić i pewnie trzymać w dłoni. Dobrze także, jeśli będą mocno napigmentowane – łatwiej będzie wtedy dziecku nimi rysować. Podpowiadamy, jakie kredki dla rocznego dziecka będą najlepsze.
Ergonomiczne kredki, które wymuszają prawidłowy chwyt sprawdzą się doskonale wśród dzieci, które zaczynają przygodę z plastyką. Idealnie ćwiczą mięśnie dłoni, a ich uroczy kształt pobudza wyobraźnię dziecka i zachęca do tworzenia!
Kredki świecowe w kształcie zwierzątek. Propozycja dla dzieci robiących pierwsze kroki na artystycznej drodze. Wygodne do trzymania przez małe rączki, zakończone główkami wesołych zwierzątek. Niebrudzące dłoni
Kredki świecowe Gwiazdka - przeznaczona jest dla najmłodszych dzieci 2+. 6 kolorów kredek oprawione w plastikowy uchwyt. Idealne dla małych rączek. Niebrudzące
Idealne kredki do nauki rysowania. Kształt: gwiazdki. Ich uroczy kształt pobudza wyobraźnię dziecka i zachęca do tworzenia! Żywe i intensywne kolory Miękkie w użyciu. Nietoksyczne. Ilość: 6 sztuk. Zapakowane na blistrze.
Kredki na paluszki to idealny sposób nauki rysowania dla dzieci. Kredki są bardzo wygodne dla małych rączek. Można nimi rysować trzymając je w ręku lub wkładać na paluszki.
Jakie są rodzaje kredek
Kredki występują w różnych formach i rodzajach. Oto kilka podstawowych rodzajów:
- Kredki ołówkowe. Kredki ołówkowe to najbardziej powszechne i uniwersalne rodzaje kredek. Mają rdzeń wykonany z mieszanki grafitu i gliny, który jest otoczony drewnianą osłonką. Można nimi rysować, szkicować i tworzyć różnorodne efekty, w zależności od twardości lub miękkości rdzenia.
- Kredki woskowe (świecowe). Te kredki mają rdzeń wykonany z wosku, co sprawia, że są miękkie i łatwe do nakładania na papier. Są popularne wśród dzieci ze względu na łatwość użytkowania i brak brudu podczas malowania. Zazwyczaj są one zawijane w papierowe owijki, zapobiegające brudzeniu rąk. Ze względów higienicznych oraz częściej pojawiają kredki świecowe w wersji z plastikową obudową (np. wykręcane
3. Kredki akwarelowe. Są to kredki woskowe lub ołówkowe, które zawierają rozpuszczalne w wodzie pigmenty. Po nałożeniu ich na papier, można użyć pędzla z wodą, aby rozpuścić pigment i uzyskać efekt podobny do malarstwa akwarelowego.
4. Kredki pastelowe:
- Wśród pasteli wyróżnia się pastele suche oraz olejne.
- Pastele suche przypominają strukturą bardzo miękką kredę, cudownie się rozprowadzają i rozcierają, jednak ich precyzyjne użycie wymaga nieco wprawy, ze względu na tendencję do osypywania i rozmazywania. Pastele olejne są równie miękkie i silnie napigmentowane, jednak - dzięki dodatkowi olejów - kolor zawsze zostaje tam, gdzie został położony. Dzięki temu technika rysowania jest w tym przypadku prosta.
-