Darmowa dostawa już od 99 zł !
608 021 619 sklep@nygus.pl PL / zł
Język
Waluta
Logowanie / Rejestracja
608 021 619Pn-pt: 10 - 19, So: 10 - 15
Lista wpisów
Lista wpisów

Kredki dla dzieci-jakie wybrać?

18.08.2023
#KREDKI

 

JAKIE KREDKI KUPIĆ MAŁEMU DZIECKU?

Nauka rysowania jest jednym z naturalnych etapów w rozwoju każdego dziecka. Prędzej czy później maluch sięgnie po kredki, czy to w domu, czy w przedszkolu. Zajęcie to jest doskonałym ćwiczeniem motorycznym, które poszerza horyzonty wyobraźni, dlatego już z wyprzedzeniem warto skompletować artykuły rysunkowe. Od czego jednak zacząć? Czy każdy rodzaj kredek nadaje się dla małych dzieci? Sprawdź to w naszym artykule.

 

                                                                                                                                                                                     

JAKIE KREDKI DLA ROCZNEGO DZIECKA?

Przygodę z rysowaniem możesz zacząć już, gdy dziecko ma około roku. Oczywiście jest to umowny wiek i dla każdego malca może być inny. Mniej więcej w tym okresie zainteresowanie kolorami jest największe, a sprawność związana z podnoszeniem i trzymaniem przedmiotów – wystarczająca.

Bezpieczne kredki dla rocznego dziecka nie powinny mieć ostrych zakończeń. Kredki muszą być za to grube, by maluch mógł je chwycić i pewnie trzymać w dłoni. Dobrze także, jeśli będą mocno napigmentowane – łatwiej będzie wtedy dziecku nimi rysować. Podpowiadamy, jakie kredki dla rocznego dziecka będą najlepsze.

                                                                                                                                                                                                 Kredki do nauki rysowania Misie 6 szt. Kidea

                                                              Ergonomiczne kredki, które wymuszają prawidłowy chwyt sprawdzą się doskonale wśród dzieci, które zaczynają przygodę z plastyką. Idealnie ćwiczą mięśnie dłoni, a ich uroczy kształt pobudza wyobraźnię dziecka i zachęca do tworzenia! 

 

 

                                                                                                                                                                                                    Kredki woskowe świecowe 6kol Zwierzątka Colorino Patio

Kredki świecowe w kształcie zwierzątek. Propozycja dla dzieci robiących pierwsze kroki na artystycznej drodze. Wygodne do trzymania przez małe rączki, zakończone główkami wesołych zwierzątek. Niebrudzące dłoni

 

Kredki woskowe świecowe 6kol Gwiazdka Colorino Patio

Kredki świecowe Gwiazdka - przeznaczona jest dla najmłodszych dzieci 2+. 6 kolorów kredek oprawione w plastikowy uchwyt. Idealne dla małych rączek. Niebrudzące

 

             

       Kredki świecowe w kształcie gwiazdek 6 kol. Astra

 

Idealne kredki do nauki rysowania. Kształt: gwiazdki. Ich uroczy kształt pobudza wyobraźnię dziecka i zachęca do tworzenia! Żywe i intensywne kolory Miękkie w użyciu. Nietoksyczne. Ilość: 6 sztuk. Zapakowane na blistrze.

 

       

Kredki na paluszki to idealny sposób nauki rysowania dla dzieci. Kredki są bardzo wygodne dla małych rączek. Można nimi rysować trzymając je w ręku lub wkładać na paluszki. 

 

 

Jakie są rodzaje kredek

Kredki występują w różnych formach i rodzajach. Oto kilka podstawowych rodzajów:

 

  1. Kredki ołówkowe. Kredki ołówkowe to najbardziej powszechne i uniwersalne rodzaje kredek. Mają rdzeń wykonany z mieszanki grafitu i gliny, który jest otoczony drewnianą osłonką. Można nimi rysować, szkicować i tworzyć różnorodne efekty, w zależności od twardości lub miękkości rdzenia.

 

                                                                                                                                         

 

  1. Kredki woskowe (świecowe). Te kredki mają rdzeń wykonany z wosku, co sprawia, że są miękkie i łatwe do nakładania na papier. Są popularne wśród dzieci ze względu na łatwość użytkowania i brak brudu podczas malowania. Zazwyczaj są one zawijane w papierowe owijki, zapobiegające brudzeniu rąk. Ze względów higienicznych oraz częściej pojawiają kredki świecowe w wersji z plastikową obudową (np. wykręcane

                                                                                                                                     

 

 

 

3. Kredki akwarelowe. Są to kredki woskowe lub ołówkowe, które zawierają rozpuszczalne w wodzie pigmenty. Po nałożeniu ich na papier, można użyć pędzla z wodą, aby rozpuścić pigment i uzyskać efekt podobny do malarstwa akwarelowego.

 

                                                                                                                                                              

 

4. Kredki pastelowe:

  1. Wśród pasteli wyróżnia się pastele suche oraz olejne.
  2. Pastele suche przypominają strukturą bardzo miękką kredę, cudownie się rozprowadzają i rozcierają, jednak ich precyzyjne użycie wymaga nieco wprawy, ze względu na tendencję do osypywania i rozmazywania. Pastele olejne są równie miękkie i silnie napigmentowane, jednak - dzięki dodatkowi olejów - kolor zawsze zostaje tam, gdzie został położony. Dzięki temu technika rysowania jest w tym przypadku prosta.            
  3.